Életkészségek és a siker 2. rész
- rész
A folytatás: Bármely készségről legyen is szó, ezeknek a fejlesztése időt, erőfeszítést és gyakorlatot igényel.
Az emberek javíthatják kommunikációs készségeiket például nyilvános beszéd órákon vagy vita klubokban való aktív részvétellel.
Fejleszthetik problémamegoldó és döntéshozatali készségeiket azáltal, hogy olyan kihívást jelentő helyzeteket keresnek, amelyben minden érzéküket mozgósítaniuk kell. A kreatív énjük ezáltal is fejleszthető, és a már megélt tapasztalataikra újabb és újabb éles helyzetekben hogyan reagálnak.
Az időgazdálkodási készségek javíthatók olyan eszközök használatával, mint a naptárak és a teendőlisták. Bár, akinek komoly feladat a pontosság betartása, ajánlott akár gyorsasági feladatok végzése.
Az személyes, vagy csak általánosságban az emberekkel való kapcsolat erősítése, a készségek. mint pl. egymás megértése a csapatépítő gyakorlatokkal és önkéntesség révén csiszolhatók.
Röviden tehát, az életkészségek elengedhetetlenek a sikerhez. Legyen az az élet bármely területén. A hatékony kommunikáció, problémamegoldás, döntéshozatal, időgazdálkodás és interperszonális készségek fejlesztésével javíthatják a személyes és szakmai életüket és elérhetik céljaikat.