Az üres szavak
Mindig a tetteknek higgy.
Élő példák hadát tudnám felsorakoztatni olyan történésekről, ahol a szavak és tettek ellentmondanak egymásnak.
Példaként olyan esetről írok, amikor az illető nehezményezte, hogy semmibe veszik őt is és a munkáját is.
Erre a főnöke elkezdte őt dicsérni és elmondta mennyire elismeri, fel ne mondjon.
A valóság ezzel szemben az, hogy az illetőt ezek után is háttérbe szorították. A sorban mindig az utolsók közt volt, van. Talán a munkája kezdetén nem volt ilyen élesen kitűnő ez a “semmibe veszik szindróma”.
Olyan valaki is megelőzi (elismerésben is), akiről nem tudni mi miért és hogy van, hisz a tudása annyi, amennyit “össze tud ügyeskedni” az elérhető helyekről, és emberektől ki tud szedni olyan információt, ami által haladhat előre, hisz felhasználja a szerzett infót saját tudásaként bemutatva.
Ezzel szemben, akit hátra sorolnak, annak a személynek van tudása, képzettsége, tapasztalata, és mégsem kap jutalmat sem, illetve kapott már 1-2 morzsának a részét. Példaként írok időtartamot. A képzett, hiteles emberünk 10 éve dolgozik azon a helyen, és kapott 3 kis jutalmacskát.
A másik pedig többszörös elismerésben részesült, igen rövidke (munka)idő alatt és sorozatosan kapta, kapja a plusz nem csak csekély jutalmakat.
Mi ebből a tanulság?
Sok minden.
Azt fel sem sorolom, hisz sokunknak van hasonló tapasztalata.
Csak azt jelzem itt is, amivel kezdtem is a mondandómat.
Mindig a tettek az igazak.
Hiába mondanak bármi látszat elismerőt, ha annak nem látod a kézzelfogható valóságát.
Érdemes megfontolni, kell-e ilyen helyen maradni, vagy felvenni a nyúlcipőt, és minél gyorsabban eliszkolni az ilyen helyről.
Mindenkinek minden jót kívánok!